Технологія безпілотних авто допомогла відкрити в джунглях індіанське місто

Вчені виявили руїни понад 60 тисяч будівель, що були заховані в джунглях на півночі Гватемали.

Відкриття стало можливим завдяки інноваційній технології LIDAR, яка застосовується, наприклад, в безпілотних авто.

Повідомляє сайт ВОЛИНЬ МОЯ з посиланням на Новое время.

Завдяки цій технології вчені видалили рослинність з цифрових зображень і оголили руїни доколумбової цивілізації, які були набагато складнішими і пов’язані між собою, ніж припускали більшість фахівців.

“На зображеннях з лідара чітко видно, що весь цей регіон був системою розселення, масштаби і щільність населення якої сильно недооцінювалися”, – заявив археолог з коледжу міста Ітака в США Томас Гаррісон.

Археологи вивчили регіон площею 2,1 тисячі квадратних кілометрів на території біосферного заповідника Maya Biosphere Reserve на півночі Гватемали. Це наймасштабніше археологічне дослідження із застосуванням технології LIDAR Дослідники наголошують, що 1200 років тому цивілізація майя була порівнянна з цивілізаціями Стародавньої Греції або Китаю.

Крім сотень раніше відомих об’єктів, лідарні зображення показали підняті над рівнем землі дороги, які з’єднували міські центри з кар’єрами. Такі дороги були добре прохідні навіть в сезон дощів і використовувалися, мабуть, як торгові шляхи. Також були знайдені складні іригаційні та терасові системи.

Під час дослідження вдалося отримати уявлення про характер поселень, взаємозв’язки між містами. Експерти відзначають, що на своєму піку розвитку ця цивілізація була розташована на території приблизно вдвічі більшою за середньовічну Англію, але була набагато більш густонаселеною.

“Більшість людей завжди вважали, що чисельність населення майя становила близько п’яти мільйонів. З новими даними тепер можна небезпідставно вважати, що там жили від 10 до 15 мільйонів осіб,” – заявив Франциско Естрада-Беллі, археолог з Тулейнского університету.

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району