Вчені передбачили швидку глобальну катастрофу

Вона пов’язана зі скупченнями 793 мільйонів кілограмів ртуті у вічній мерзлоті північної півкулі Землі. Танення льоду спровокує викид токсичного металу в навколишнє середовище.

Повідомляє сайт ВОЛИНЬ МОЯ з посиланням на ua.korrespondent.net.

Група вчених Геологічної служби США встановила, що у вічній мерзлоті перебувають 793 млн кілограмів ртуті. У зв’язку з таненням льоду, викликаним глобальним потеплінням, буде спостерігатися викид токсичного металу в навколишнє середовище, що і спричинить за собою неминучі катастрофічні наслідки, пише Geophysical Research Letters.

Дослідники зазначають, що у вічній мерзлоті зібралася природна ртуть, яка надходить з атмосфери і зв’язується з органічною речовиною в ґрунті. Згодом частки ґрунту вмерзають в лід.

У ході роботи вченими були проаналізовані 13 зразків льоду, які були взяті на Алясці з 2004 по 2012 роки. У підсумку фахівці з’ясували, що у вічній мерзлоті міститься в 10 разів більше ртуті, ніж було викинуто в навколишнє середовище в результаті антропогенної діяльності в період останніх тридцяти років.

Викид даного металу у великій кількості буде супроводжуватися його перетворенням на метилртуть. Дане з’єднання є токсичним, і, накопичуючись в організмах живих істот, викликає ураження центральної нервової системи.

НОВИНИ РАЙОНІВ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Володимир-Волинського району

новини Гороховського району

новини Іваничівського району

новини Камінь-Каширського району

новини Ківерцівського району

новини Ковельського району

новини Локачинського району

новини Луцька

новини Любешівського району

новини Любомльського району

новини Маневицького району

новини Нововолинська

новини Ратнівського району

новини Рожищенського району

новини Старовижівського району

новини Турійського району

новини Шацького району